نمایش 1–12 از 39 نتیجه

ویلچر برقی

ویلچر برقی یا Electric Wheelchair ، نمونه پیشرفته صندلی‌های چرخدار هستند و با وجود این محصول توانبخشی دیگر محدودیت برای بیماران حرکتی معنایی نداشته و می‌توانند مسافت‌های طولانی را بدون خستگی و نگرانی طی کنند.
این نوع ویلچر نیروی محرکه مورد نیازشان را از طریق یک موتور و ‏یک یا دو باتری تامین می‌کنند و به وسیله کمک اهرم فرمان یا جویستیک (Joystick) کنترل می‌شوند. ویلچرهای برقی بر اساس سایز، ساختار بدنه، امکانات جانبی و رفاهی از تنوع بسیار زیادی برخوردارند و بیماران حرکتی باید هر یک از مدل‌ها را بر اساس سطح نیاز خود انتخاب کنند.

آشنایی با انواع ویلچرهای برقی

انواع ویلچر برقی علاوه بر حمل بیماران حرکتی، به آن‌ها کمک می‌کند تا بدون نیاز به شخص دیگر راحت و با سرعت بالا حرکت کنند. در ساخت و طراحی این نوع ویلچر‌ها تکنولوژی‌های متنوعی استفاده شده است و هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند.
انواع ویلچر برقی را، با توجه به امکاناتی نظیر امکان تنظیم ارتفاع، بالا رفتن از پله‌ها، ابعاد ولیچر، میزان راحتی و قابلیت جمع شدن می‌توان به صورت زیر دسته‌بندی کرد. ویلچرهای معرفی شده همه از نمونه‌های پرفروش و پرتقاضای موجود در بازار هستند.مهام ویلچر بهترین ویلچر برقی در ایران را ارائه می دهد که در ادامه با انواع آن بیشتر آشنا می شویم.

ویلچر برقی ایستا

این نوع ویلچر ضمن ایجاد امنیت و نگه داشتن بیماران حرکتی و قطع نخاعی، به ایستادن آن‌ها کمک کرده، باعث می‌شود تا برخی از امور روزانه‌ خود را به صورت ایستاده انجام دهند و مانع از بروز بیماری‌هایی نظیر زخم بستر در بدن آن‌ها می‌شود. گفتنی است، این محصول، تمام حرکات و نیروی محرکه خود را از طریق موتور و باطری‌های موجود در دستگاه تامین می‌کند. به این محصول توانبخشی نسبت به دیگر مدل‌های ویلچر برقی، سه بخش اصلی جک بلند کننده، نگهدارنده قفسه سینه و زانو بند اضافه شده و تجهیزات کامل برای نگه‌داشتن بدن، پاها و دستان را دارند.

ویلچر برقی تاشو

ویلچر برقی تاشو یک وسیله حمل و نقل هوشمند و سبک وزن است که با استفاده از تکنولوژی برقی قابل تاشو شدن و باز شدن خودکار دارد. این ویلچرها به‌طور اصلی برای افراد با محدودیت حرکتی طراحی شده‌اند و از طریق یک دکمه یا کنترل از راه دور، به سرعت قابل جمع شدن و باز شدن هستند.برای اطلاع از قیمت ویلچر برقی تاشو می توانید از صفحه مربوطه به طور کامل کسب اطلاع کنید.قیمت ویلچر ساده تاشو با سایر مدل ها تفاوتی به نسبت امکانات ویلچر دارد.

ویلچر برقی برانکاردی

ویلچر برقی برانکاردی با عنوان ویلچر برقی تخت شو هم شناخته می‌شود. این محصول علاوه بر ویژگی ویلچرهای ارتوپدی، با خم کردن کامل پشت ویلچر به برانکارد هم تبدیل می‌شود و از تجهیزات ویژه بر روی آن می‌توان به مواردی نظیر نگهدارنده سر، قفسه سینه و ساق پا اشاره کرد.

ویلچر برقی پله‌رو

این محصول توانبخشی به بیماران حرکتی کمک می‌کند، بدون کمک دیگران و با ایمنی کامل بر روی پله‌ها با شیب‌های مختلف تردد داشته باشند. ویلچر برقی پله رو در دو مدل جکی و تسمه ای موجود است.

ویلچر برقی کودکان

این دسته از صندلی‌های چرخدار برقی در سایز و ابعاد نشیمن متناسب با کودکان طراحی شده، از لحاظ ایمنی، ویژگی‌های حفاظتی، طرح و مدل، کاملا مناسب ‏کودکان است و به راحتی کنترل می‌شوند. ویلچرهای برقی کودکان با تحمل وزن کمتری ساخته می‌شوند و قیمت پایین‌تری دارند.‏
هنگام انتخاب این محصول توانبخشی، بهتر است به مواردی نظیر کنترل زاویه چرخ‌ها، داشتن کمربند ایمنی، تکیه‌گاه برای ساعد، نرم بودن تکیه‌گاه پشتی، قابلیت تاشو و بازشو و میزان اصطکاک چرخ‌ها توجه ویژه داشته باشید.

ویلچر برقی مسافرتی

وزن سبک، استحکام بالا، قابلیت جمع شدن و حمل و نقل آسان از بارزترین ویژگی‌های این نوع از ویلچرهای برقی است. ابعاد ویلچر مسافرتی، متناسب با عبور و مرور در معابر کوچک و خیابان‌ها طراحی شده است. پشتی تاشو، چرخ های پینی با قابلیت ‏جدا شدن، تا شدن زیردستی و جاپایی همگی کمک می‌کنند تا ویلچر مسافرتی شما کاملا جمع شده و به راحتی ‏در صندوق عقب خودرو قرار گیرد.‏

ویلچر برقی مبله

این محصول توانبخشی، جزو جدیدترین مدل‌های موجود در بازار است و به دلیل داشتن صندلی‌های بسیار نرم و ‏راحت به این اسم معروف شده‌اند. ولیچر برقی مبله، برای سالمندان و افرادی که زیاد از ویلچرها استفاده می کنند، بسیار مناسب است و با خرید آن می‌توان جلوی بروز زخم ‏بستر، فشار وارد شدن به پا، لگن و کمر و ایجاد مشکلات بعدی را گرفت.مدل ویلچر مبله در بین ویلچر های برقی راحتی و آسایش بیشتری را فراهم می آورد.
فراموش نکنید این ویلچرها نسبت به دیگر نمونه‌های ویلچر برقی، ابعاد بزرگ‌تری داشته و برای آن‌ها موتور و باتری‌های قدرتمندتری در نظر گرفته شده است.بنابراین مسافت بیشتری را می‌توان با آن‌ها طی کرد. این مدل‌ها معمولا تاشو نیستند و صندلی برخی از آن‌ها، معروف به صندلی خلبانی، قابلیت چرخش به سمت چپ و راست را دارند.در حال حاظر مدل ویلچر سی پی برقی از سوی هیچ کمپانی ارائه نشده و برای همین موضوعی هیچ اطلاعاتی از قیمت ویلچر سی پی دست دوم در دسترس نیست .

نکاتی برای خرید ویلچر برقی

برای خرید ویلچر برقی و غیر مکانیکی باید به مواردی نظیر راحتی، کاربردی بودن محصول، مدل و قیمت ویلچر توجه ویژه داشت. دیگر مواردی که باید برای خرید این محصول توانبخشی در نظر داشته باشید، عبارتند از:
رفاه و آسایش: در انتخاب یک ویلچر برقی، جنس کفی و پشتی، نوع چرخ ها (تیوب دار یا پنوماتیک) و امکانات جانبی رفاهی و ‏امنیتی تعبیه شده برای ویلچر از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. فوم‌های نرم و راحت صندلی ویلچر، حس خوبی به کاربر منتقل می‌کنند و استفاده از چرخ‌های ‏پنوماتیک هم، جلوی وارد شدن ضربه به بدن را می‌گیرند.
‏تحمل وزن: تحمل وزن ویلچر باید بیشتر از وزن فرد استفاده‌کننده باشد. تمامی ‏ویلچرهای موجود در فروشگاه اعم از استیل و آلومینیومی تحمل وزن بسیار بالایی دارند.
باتری و موتور: قدرت و توان موتور و هم‌چنین ظرفیت باتری از جمله موارد مهمی هستند که باید به آن توجه کرد. زیرا هرچه باتری ظرفیت بیشتری داشته باشد، می‌تواند شارژ را مدت طولانی‌تری نگهداری کند و مسافت بیشتری را طی کند. بهتر است باتری، ویژگی فست شارژ داشته باشد. قدرت و توان بالای موتور هم رابطه مستقیمی با افزایش سرعت و عملکرد ویلچر برای عبور از سطوح شیب‌دار و ناهموار دارد.بنابر این در زمان خرید ویلچر برقی ارزان فقط به قیمت پایین ان توجه نکنید.
‏جنس بدنه: بدنه‌ها معمولا در دو جنس آلومینیومی و استیل تولید می‌شوند. بدنه‌های آلومینیومی ضد زنگ بوده و وزن کمی دارند. اگر قصد خرید ویلچر با بدنه استیل دارید، گزینه‌ای را انتخاب کنید که روکش کروم داشته باشد و یا ضد زنگ بودن آن ذکر شده باشد.
‏لگن دار بودن: با توجه به میزان توانایی بیماران حرکتی، انتخاب ویلچرهای برقی لگن‌دار می‌تواند گزینه مناسبی به‌شمار آید.هم چنین ویلچر حمام و توالت یک وسیله کارآمد و حیاتی برای افراد با محدودیت حرکتی می‌باشد. این ویلچر با طراحی مناسب به افراد امکان استفاده از حمام و توالت را با راحتی و ایمنی فراهم می‌کند.

قیمت ویلچر برقی

در مجموع قیمت ویلچر برقی، به نسبت مدل‌های مکانیکی بالاتر است ، اما هر یک از مدل‌های برقی موجود در بازار،و همچنین قیمت ویلچر برقی ایرانی با توجه به امکانات رفاهی تعبیه شده بر روی ویلچر برقی قیمت ‌های متفاوتی برخوردارند.
در نظر داشته باشید شرکت مهام ویلچر برای رفاه حال شما خریداران عزیز، ویلچر برقی خارجی و ایرانی مختلف، از برندهای مطرح مانند ‏فوشان، کایانگ، کامفورت، ‏Hearthway‏ و ویلچر برقی میرا آلمان و غیره را عرضه می‌کند. لازم به ذکر است قیمت ویلچر برقی میرا آلمان به نسبت قیمت ارز دارای نوسان است.این محصولات همه از برندهای معتبر و شناخته شده جهان به‌شمار می‌آیند و ‏استانداردها و تأییدیه‌های لازم بین‌المللی را کسب کرده‌اند.برخی از افراد که توانایی خرید ویلچر را ندارند با ارائه مدارک به مرکز بهزیستی به سرعت در دسترسشان ویلچر برقی بهزیستی قرار می گیرد.
تمامی محصولات فروشگاه مهام ویلچر، اعم از ویلچر برقی قیمت مناسب، ضمانت کامل و کیفیت بالا به فروش می‌رسند. حتما قبل از خرید، برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان و مشاورین کارآزموده مجموعه مهام ویلچر ایرانیان در تماس باشید، تا ضمن دریافت مشاوره دقیق بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و محصول مورد نظرتان را با اطمینان کامل سفارش دهید.

ویلچر دست دوم

ویلچرهای دست دوم، که به عنوان گزینه‌ای اقتصادی برای کسانی که نیاز به ویلچر برقی ارزان دارند اما بودجه محدودی دارند، مطرح هستند، اغلب از طریق فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی در دسترس قرار می‌گیرند. این ویلچرها، که می‌توانند شامل مدل‌های دستی یا ویلچر برقی ارزان باشند، باید قبل از خرید به دقت بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود که سالم و کارآمد هستند. خرید ویلچر دست دوم نه تنها به صرفه‌جویی در هزینه کمک می‌کند بلکه گزینه‌ای پایدار برای بازیافت و استفاده مجدد از تجهیزات مفید است، که می‌تواند به کاهش تاثیر زیست محیطی کمک کند.از دیگر مزایای آن می توان به مناسب بودن قیمت ویلچر برقی دست دوم اشاره کرد که صرفه جویی در هزینه های افراد است.اگر شما ویلچر برقی دست دوم فروشی دارید می توانید با ارائه محصول خود در مراکز فروش ویلچر دست دوم به دیگر نخاطبان این محصول کمک کنید.