راهنمای تجهیزات پزشکی

چگونه ویلچر را از پله بالا ببریم و به چه نکاتی توجه کنیم

چگونه ویلچر را از پله بالا ببریم و به چه نکاتی توجه کنیم

یکی از بزرگ ترین معضلات کسانی که از ویلچر استفاده می کنند این است که چگونه ویلچر را از پله بالا ببریم . شاید در نگاه اول بالابردن ویلچر از پله کار دشواری به نظر برسد ولی این موضوع را در نظر داشته باشید اگر قواعد و اصولی که برای حمل ویلچر در راه پله که در ادامه این مقاله به آن اشاره میکنیم را رعایت کنید می توانید به راحتی و بدون خطر فردی را که روی ویلچر نشسته است را در راه پله جابجا نمایید .

چگونه ویلچر را از پله بالا ببریم

چگونه ویلچر را از پله بالا ببریم

چند نکته که هنگام بالا بردن ویلچر از راه پله باید در نظر داشته باشید به شرح زیر است :

  1. هرگونه بار اضافی تجهیزات و وسایلی که باعث سنگین شدن ویلچر می شود را باید از آن روی آن برداریم
  2. ویلچر طوری باید گرفته شود که پشت ویلچر او به پله ها باشد و یک فرد همراه باید دسته های پشت ویلچر را گرفته و به سمت پله و بالا فشار آورده ویلچر را از پله ها به صورت تک تک بالا ببرد . توجه داشته باشید که بهتر است در این روش یک نفر دیگه به عنوان همراه دوم برای حمل ویلچر در پله باشد که جلوی ویلچر را بلند کند که این امر برای سهولت در جابجایی بیمار بسیار مناسب است
  3. اگر شخصی که روی ویلچر نشسته است علاوه بر معلولیت جسمی دچار معلولیت ذهنی هم می باشد ممکن است دچار استرس و بیم از افتادن روی ویلچر را داشته باشد که حمل ویلچر در راه پله را سخت تر می کند. بنابراین باید قبل از انتقال بیمار یا سالمند شرایط جسمی و روحی آنها را بررسی نمود و آنها را چه از لحاظ فکری و چه روحی آماده انتقال نمایید.

که هنگام خرید ویلچر باید توجه خاصی داشته باشند که ویلچری که تهیه می کنند هم دارای چرخ های بزرگ باشد و هم توانایی جابجای بیمار را داشته باشد وسیله ای برای بالا بردن ویلچر از پله ها میتوان به حمل کننده ویلچر و یا ویلچر پله رو اشاره نمود.

راهکارهای دیگر برای بالابردن ویلچر از پله

علاوه بر روش توضیح داده در بالا می توانید دو روش دیگر برای جابجایی ویلچر از پله استفاده کنید که به شرح زیر می باشد:

1) ویلچر پله رو : ویلچرهای پله رو به گونه ای طراحی شده اند که فرد سالمند یا معلول بر روی این سبک از ویلچرها می توانند به راحتی بنشینند و توسط آن بیمار را از پله ها بالا ببرید.

حمل ویلچر در راه پله

2) ساخت رمپ برای بالا بردن ویلچر : البته این موضوع را در نظر داشته باشید که استفاده از رمپ تنها برای راه پله هایی با تعداد پله های کم استفاده دارد و برای راه پله های با تعداد پله زیاد اصلا کاربردی نیست.

در شرکت مهام ویلچر نوین ایرانیان که یکی از معتبرترین شرکت هایی است ست که در ایران دارای ثبت می باشد موجود میباشد و با کاربرد بالایی که دارد درد با مناسب ترین قیمت در این فروشگاه به فروش میرسد شرکت مهام ویلچر نوین ایرانیان با استفاده از افراد مجرب همواره سعی داشته بهترین نوع فروش را در سرتاسر کشور داشته باشد .

حمل ویلچر در راه پله

روشهای ایجاد امنیت در پله ها برای عبور سالمند از پله ها :

در این قسمت با برخی از مهمترین کارهایی که باید انجام شود تا فردی بیمار و سالمند دچار آسیب نشود اشاره می‌کنیم
استفاده از اشیایی که سطح ویلچر را لغزنده نماید اشتباه است .
استفاده از نور کافی هنگام انجام این امر
استفاده از نرده های ایمن جهت ایجاد تکیه گاه برای بیمار

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *